Selekce RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Vypravěč
Vypravěč
Admin
Posts : 52
Join date : 20. 10. 18
https://czechselectionrpg.forumczech.com

Národní divadlo Empty Národní divadlo

Mon Oct 22, 2018 4:24 pm
Národní divadlo 4097385733_554446a4da
Princ Thomas
Princ Thomas
Posts : 18
Join date : 22. 10. 18
Location : Angeles

Národní divadlo Empty Re: Národní divadlo

Mon Oct 22, 2018 8:17 pm
Konečně. Poslední bod mého dne, který chci ještě dnes stihnout.. Pronesl ve své hlavě, když již v obleku, který mu padl přesně na míru a dokonale tam vykresloval vypracované tělo, které se pod ním nacházelo, a za doprovodu dvou strážných, kteří s ním šli i přes jeho nesouhlas vstupoval do budovy divadla. Mám tady zarezervované místo na premiéru Hamleta. Pověděl u pokladny, načež do dlaně dostal lístek s číslem jeho sedadla. Mohl by tu jít klidně poslepu a stejně dojít do sálu. Byl tu již snad tisíckrát a pořád to zde neskutečně miloval. Brzy již seděl na jednom z volných míst. Vedle sebe měl ještě stále volné místo a očekával, kdo ho dostane tentokrát. Povolil si knoflík na saku, spravil si černého motýlka, kterého měl na sobě a pohodlně se usadil, přičemž svůj zrak přesunul na jeviště. //Trocha kultury ani na dovolené neuškodí.//
Tessa Bella Thompson
Tessa Bella Thompson
Posts : 5
Join date : 22. 10. 18
Location : Zuni

Národní divadlo Empty Re: Národní divadlo

Mon Oct 22, 2018 8:27 pm
Její macecha jí stále posílala do různých divadel či galerií ne za účelem vzdělaní či podobného ale spíše protože potřebovala aby jejím dvou dcerám napsala seminární práce ne výbornou či jiné školní povinnosti. Myslela jsi, že je pro Tessu utrpením tam chodit a myslela, že jí tak trestá a samotná Tessa jí při tom nechávala aby jí tam posílala dále pravda byla ale jiná, naprosto zbožňovala divadla a ještě více hry od Shakespeara. Oblékla se do společenských šatů vínové barvy a světlého kabátu, který jí půjčila její macecha aby vypadala trochu reprezentativně. Vzala si ještě kabelku ve které měla peněženku a starý telefon. Došla pěšky až k divadlu a to, že od jejich pronajatého hotelu to je celkem štreka. Koupila si lístek a při jejím štěstí ten poslední takže jsi nemohla ani vybírat místo ale niják zvlášť jí to nevadilo. Došla do sálu, který je už skoro naplněný lidmi, kteří se tváří alespoň podobně jako ona sama. Široký úsměv a natěšené oči, radost ve tvářích a hřející pocit u srdce takto se Tessa pokaždé cítila v divadla. Hledala své místo a když konečně našla řadu poprosila všechny jestli by jí mohli udělat trochu prostor na to aby prošla. Omlouvám se, jenom bych potřebovala projít na místo vedle vás. Promluví i na muže v saku, kterému jinak zatím nevěnuje větší pozornost.
Princ Thomas
Princ Thomas
Posts : 18
Join date : 22. 10. 18
Location : Angeles

Národní divadlo Empty Re: Národní divadlo

Mon Oct 22, 2018 8:39 pm
V sále už se to zalidnilo a tak přicházející dívku zprvu ani neviděl, až když viděl, že se i vedle něj jedna žena postavila a poté uslyšel i dívčí hlas, postavil se, aby uvolnil zatím pro něj neznámé dívce místo vedle sebe. Zajisté. Pronesl a počkal než přes něj přejde. Poté se znovu usadil do sedačky a pohlédl jí do tváře. //Tak tomu to už se říká osud// Pousmál se a podepřel si loket o opěrku, přičemž na Tessu pohlédl. Máte hezké šaty, lady Tesso. Řekl směrem k ní a prohlížel si jí, přičemž si jí prohlížel a pomalu si vybavoval i všechny ty informace, které si o ní přečetl. Co děláte v Angeles? Optal se jí ještě polohlasem, aby si na něj nemuseli stěžovat ostatní diváci. //Tmavovláska. Jeden by řekl, že na ně musím mít úchylku// Uculil se a podíval se jí do očí.
Tessa Bella Thompson
Tessa Bella Thompson
Posts : 5
Join date : 22. 10. 18
Location : Zuni

Národní divadlo Empty Re: Národní divadlo

Mon Oct 22, 2018 8:49 pm
Čekala až jí zatím naprosto neznámí muž uvolní místo přičemž se mezitím rozhlédla po sále, mohla tu trávit hodiny až už sledováním divadla či různých konkurzů, které se tu dělali a ona se vyplížila na sledování jí ale také tu mohla jenom stát a představovat jsi to co je nemožné a to vlastní představení. Děkuji. Věnuje mu jeden ze svých lehkých úsměvu a usadí se hned na místo vedle něj. Sundavá si kabelku a zatím ani nečekala, že by jí mohl i oslovit navíce ještě jejím vlastním jménem. Skoro se až lekla a otočila hlavu za hlasem, když jsi uvědomila kdo to vlastně je. Ou, Dobrý večer, Vaše Výsosti. Ani bych vás nepoznamenala mezi všemi těmi lidmi. Řekne zcela upřimně tiším hlasem a prohlédne jsi ho tentokrát mnohem pozorněji. Děkuji, také Vám to sluší. Oponuje mu pravdivou poklonou a kabelku si konečně vymotá a položí na svůj klín. Kotníky zkříží. Občas jsem zajedeme na nějaké ty akce či prodloužený víkendy, navíc má macecha chtěla být blíže právě Vám i její dcery, doufali, že Vás někde ve městě potkají a snad přemluví aby jste je do selekce přijal. Začne mluvit směrem k němu a hned na to mu věnuje široký úsměv. Nedokázala a hlavně nechtěla lhát ale možná nemusela to říci už takto na rovinu. Prohrábla jsi černé lesklé vlasy a zastrčila si pramínek za ucho.
Princ Thomas
Princ Thomas
Posts : 18
Join date : 22. 10. 18
Location : Angeles

Národní divadlo Empty Re: Národní divadlo

Mon Oct 22, 2018 9:01 pm
V pořádku. Ujistí jí s tichým úsměvem na tváři. On jí také zprvu nepoznal a kdyby se na ní nepodíval, zřejmě by jí nepoznal ani po zbytek představení. Děkuji.. Zasměje se potichu a spraví si košili. Už teď se cítil jako kdyby toto byl nějaký trénink na Selekci. Byl za něj rád, o tom nemohl lhát. Přeci jen se bál toho jaké to bude se najednou dvořit a poznávat se s tolika dívkami najednou. Kdo by také nebyl, že ano? Macecha? Nadzvedne obočí. Pamatoval si o ní jen matné věci, prakticky skoro nic. Trochu mu to připomínalo macechu z Popelky. No, i kdyby mne někdy potkaly, což s prominutím doufám, že se nestane, ne, že bych je nějak odsuzoval, tak by museli jít spíše za mým otcem. Ten má ten papír se všemi vybranými jmény s razítky a podpisy u sebe v pracovně. Podotkl. On samotný by již nejspíše nic neměnil. byl se svým výběrem spokojený. I s Tessou. To, že se zabývala auty a motorkami pro něj bylo něco neuvěřitelného. Na ženu by to nikdy netipoval. O to více, jí ale považoval za zajímavou.Těšíte se? Do paláce? Optal se jí a naklonil se mírně k ní. Líbí se mi, že jste upřímná. Mnoho lidí by tak to pravdu nejspíše neřeklo. Pronese ohledně toho, co řekla o své maceše.
Tessa Bella Thompson
Tessa Bella Thompson
Posts : 5
Join date : 22. 10. 18
Location : Zuni

Národní divadlo Empty Re: Národní divadlo

Mon Oct 22, 2018 9:13 pm
Sama jsi teď v duchu tloukla do hlavy, že nadávat větší pozornost i lidem než jenom sálu a ostatní výzdobě, jenže vždy jí uchvátí něco jiného a velkolepého než by princ zrovna toto nebyl. Stále jsi ho prohlížela a jenom jí zajímalo co jí na něm přijde tak jiném, možná, že jen to, že okolo sebe nemá nikoho z rodiny a nebo že tu sedí normálně mezi ostatními a nebo jako největší fakt, že vlastně také chodí mezi obyčejné lidi což jsi o něm moc nemyslel z vyprávění od jejich sester, kterého stalkovali snad na každém kroku. Nevlastní matka. Opraví se protože ne každý na tento název může být zvyklí a když jsi tak uvědomí nejspíše není ani spisovný či vůbec slušný. Omluvně se na něj podívá a ruce jsi položí do klína. Vůbec jí nepřekvapuje, že představení ještě nezačalo protože herci jsi vždy dávali na čas a čekali až bude ticho a všichni usazení. Tak tuto informaci jim nepředám protože jak je znám, i tohoto by byli schopné jenom za záminkou aby měli možnost získat vaše srdce a býti vám tak na blízko jako je právě v paláci. Nejspíše jim ani neprozradí, že prince osobně potkala protože to by dopadlo opravdu blbě, nejenom vyptáváním ale následně i tím proč jim nedala vědět, že by zašli také. Ano, těším se. Myslím, že je skvělé, že se tak může nakouknout do královské rodiny a do celkových prostorů paláce. Pousměje ale zároveň je to i její svoboda snad pár týdnu bez macechy. Tak to vás rovnou upozorním, že jsem upřímná a to hodně a také i upovídaná, kdybych už říkala toho mnoho, klidně mě zastavte. Pousměje se a trochu se k němu natočí aby ho lépe slyšela a nerušila tak i ostatní. Jak se těšíte vy na selekci? Optala se na otázku.
Princ Thomas
Princ Thomas
Posts : 18
Join date : 22. 10. 18
Location : Angeles

Národní divadlo Empty Re: Národní divadlo

Mon Oct 22, 2018 9:27 pm
No páni. To abych si začal dávat pozor, s kým se na ulici vybavuji. Uchechtl se pobaveně. Normálně se na ulici bavil s lidmi na ulici. Novinářům se to sice zdálo jako nenormální, ale on ze srdce nesnášel ten pohled, jakým se občané na královskou rodinu dívali. Nechtěl, aby si o nich mysleli, že pouze sedí v paláci, nechávají se rozmazlovat a na své občany vůbec nemyslí. Navíc si mezi občany udělal ty skoro nejlepší přátele, kterým věřil mnohdy více než zaměstnancům paláce. Tak to mě těší, že se do paláce těšíte. Usmál se mile. Nechtěl, aby nějaká z dívek jela do paláce z donucení a brala to jako něco, co musí přežít. Doufal v to, že když se jim v paláci bude líbit, budou se chovat tak jaké doopravdy jsou a on bude tedy vědět jakou z nich si má vybrat. Já? No, abych pravdu řekl, jsem trochu nervózní. Z toho jak otravní budou novináři a také z toho, abych každou z vás stihl poznat a rozhodl se správně. Nerad bych domů poslal tu, která by byla ta pravá. Bude to těžké... Nechápu jak to můj otec dokázal považovat za lehké rozhodnutí. Zavrtěl nad tím nechápavě hlavou a koukl se na ní. Ale mí sourozenci se na vás těší. Zřejmě vás budou otravovat celý pobyt v paláci... Nadechl se a koukl se na chvíli na pódium, kde se již scházeli pomalu herci. Tedy, má sestra je nadšená, že konečně bude mít nějakou slečnu, se kterou proti mě bude moct kout pikle a můj malý bratr chce zase princeznu, se kterou by mohl chodit za ruku a dávat jí každý den kytici. Upřesnil to. Už jste stihla potkat nějakou z dívek? Pár už jich v Angeles je. Zeptal se jí a narovnal se v sedadle.
Tessa Bella Thompson
Tessa Bella Thompson
Posts : 5
Join date : 22. 10. 18
Location : Zuni

Národní divadlo Empty Re: Národní divadlo

Mon Oct 22, 2018 9:41 pm
Někdy nebo spíše většinu času se styděla za své sestry, které si z ní dělali věšák při nákupech ale o to nešlo spíše o to jak nevychovaně se chovají venku tedy když nezaznamenají pozornost nějakého urozého či královské rodiny to jsou hned jiné osoby, milé, přátelské, flirtující a někdy až vtírající. To by jste možná měl ale myslím, že je lehce poznáte nechci o nich mluvit zle, je to moje rodina už ale poznáte to velmi flirtujícími slovy a některé věty budou začínat, můj drahý princi a podobné. Upozorní jej a více tak i přiblíží protože to by mu nepřála zdá se jako milý mladý muž a přeci jen její sestry spíše zajímal majetek a trochu princ spíše to, že by mohli být po jeho boku. Nervozní je asi každá z nás i, bude to pro nás nové a hlavně pravidla. Chtěla ho tak ujisti, že v tom není sám, že nerovzní je také a že i určitě ostatní dívky mají nějakou tu svou nervozitu či i strach. Jistě si vyberete správně, poznáte to už jen tím s jakými dívkami si rozumíte a následně se kterou nejraději trávíte čas a i tím jak se díváte na dívku, jak oní smýšlíte, myslím,že vás otec má pravdu, že je to jednoduché. Když se zamilujete do jedné z nás věřím, že to ta pravá bude a nebude to tak těžké poznat. Ona sama sice lásku ještě nepoznala k muži ale věděla jaké je to najít lásku k nějaké činnosti či práci a s láskou je to dost podobné, naplnění srdce a také z toho nádherná nálady. Na Vaše sourozence se těším, myslím, že nudit se v paláci rozhodně nebudu. Slyšela jsem pár věcí o vaší sestře a zamlouvá se mi jakožto skvělá dívka. Taktéž se narovnala v sedadle a opřela se zády o opěradlo. Rovná záda ne kvůli přítomnosti prince ale jelikož jí to tak vždy učil otec a navíc vypadá to tak i lépe a je to vhodné na zdraví. Ještě žádnou jsem nepotkala a vy? Tedy až na mou maličkost. Pousmála se a zadívala se na podium.
Princ Thomas
Princ Thomas
Posts : 18
Join date : 22. 10. 18
Location : Angeles

Národní divadlo Empty Re: Národní divadlo

Tue Oct 23, 2018 8:14 am
Vážně? To znělo, jako kdyby jste měla už s něčím takovým zkušenost. Pronesl poté, co dopověděla svá slova o lásce. Zněla opravdu pravdivě. On by to také nejspíše věděl, ale když se na to tak podíval, tak vlastně nikdy nedostal pořádnou šanci se do někoho zamilovat. Zahraniční princezny byly něco, co musel přenechat pouze svému mladšímu bratrovi a on musel počkat až do Selekce. Ano. Annie je skvělá. Nikdo se s ní nikdy nenudí... Zasměje se potichu a po očku již sleduje scénu, která se na jevišti odehrává. Stále ale nespouští pozornost i ze samotné Tessy. Já už dvě. Zřejmě to nebude náhoda. Cukl pobaveně koutky a podíval se jí do očí. Zatím, ale musím říct, že mě všechny příjemně překvapily. Tak doufám, že jsem to právě nezakřikl. Poklepe lehce na dřevěnou část sedačky. Opravdu měl z celé Selekce zatím dobrý pocit, pokud všechny dívky budou takové jako ty, které zatím stihl potkat. Byl rád, že je nepotkal teprve až v paláci. Zde si s nimi mohl povídat více lidštěji, bez těch všech královských zdvořilostí a chování. Prostě být více sám sebou. Ze Zuni jste sem musela jet dlouho, nemám pravdu? Jak to tam vypadá? Optal se jí. Nikdo se přeci jen nesnažil skrývat, že situace v Zuni nebyla nijak přívětivá a milosrdná pro život zde.
Tessa Bella Thompson
Tessa Bella Thompson
Posts : 5
Join date : 22. 10. 18
Location : Zuni

Národní divadlo Empty Re: Národní divadlo

Tue Oct 23, 2018 7:35 pm
Zkušenost? Tak to nemám ale mám spíše zkušenost, když se do něčeho zamilujete myslím tím ať už je to sport či čtení knih, auta, hudba nebo jiná činnost. Vlastně je to dost podobné. Táhne Vás to k činnostem tak jako Vás to bude táhnout následně k Vaší vyvolené. Normálně by nejspíše takovéhle slova neříkala ještě tím svým tichým hláskem jako když si v pokoji povídá sama nebo pobrukuje nějakou tu píseň či slova. V divadle je ale více naladěná na moudřejší a jiné ale i běžně se u ní takovéhle poznatky objevují už jen přeci je upřímná. Nikdy neměla čas se do někoho zamilovat leda tak na základní škole ale to se nepovažovalo za tu opravdovou lásku do kluka. Nejspíše Vás jde zadat do navigace jako místo. Zažertuje a jenom se sladce a široce usměje. Sleduje scénu a i když Hamleta viděla už spoustu krát nikdy jí to neomrzí. Ano, jeli jsme dlouho a cesta byla náročná ale nestěžuji si za toto to stojí. Naznačila jak už na to, že to stojí za toto divadlo ale celkově za to být v Angeles. Chvíli jenom mlčí. Situace se za poslední měsíc ještě více zhoršila. Není to tam v určitých částech už skoro vůbec vhodné ale jsou i části jakožto ta severní ve které je to podstatně lepší. Odpověděla mu zcela upřímně aniž by se na něj podívala a dále sledovala scénu.
Princ Thomas
Princ Thomas
Posts : 18
Join date : 22. 10. 18
Location : Angeles

Národní divadlo Empty Re: Národní divadlo

Wed Oct 24, 2018 5:18 pm
No, tak ani té navigaci bych se nejspíše nedivil. Mám pocit jako bych podobných divných věcí ve svém životě již viděl dostatek.. Zasměje se tlumeně, aby tak nerušil okolní diváky. Na chvíli se odmlčí, aby si poslechl zajímavou pasáž a poté se zase otočí na Tessu. Ach ano. O situaci na jižní straně jsem slyšel. Sice jsem se ještě nemůžu míchat do rozhodnutí, co se s tím udělá, ale rád bych pomohl. Pronesl zcela popravdě. Sice na schůze mohl chodit jako korunní princ, ale jeho hlas se prakticky nepočítal, stejně tak jako jeho názory, které byly staršími zástupci povětšinou ignorovány. Kdyby jste se stala královnou. Co byste udělala? Aby v Zuni i na jiných místech situace zlepšila? Optal se jí. Zajímal jí její názor na nějaké vážnější téma jako bylo toto, jelikož jestli se tak opravdu stane, budou se o tom rozhodovat právě oni. Počkal si na její odpověď a poté se již po zbytek hry věnoval právě jejímu sledování. Když se poté na konci všichni začali rozcházet, pomohl Tesse se zvednout a přívětivě se na ní usmál. Bylo mi ctí Vás potkat ještě tak před Selekcí. Budu se na Vás v paláci těšit, tak doufám, že mou schůzku neodmítnete. Cukl koutky do šarmantního úsměvu a na rozloučenou jí dal krátký polibek na dlaň. Poté si zapnul knoflíček u saka a rozešel se z divadla v doprovodu dvou strážců.
Sponsored content

Národní divadlo Empty Re: Národní divadlo

Návrat nahoru
Similar topics
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru